Bosch GSB 18 V-EC 0.601.9E9.100

38 mm
Max. průměr vrtání do oceli
13 mm

• , zakoupeno v CCB Stores

Dlouhodobě dobrá zkušenost s touto značkou.
    Konkrétně tento šroubovák - malý, výkonný a trvanlivý (dáno také kvalitou akumulátorů).

• Kompaktibilní s předchozím typem

• Lion baterie a s tím související rychlé nabíjení
    • LED osvětlení pracovního prostoru
    • menší délka oproti levnějšímu modelu
    • zatím nic

Jako elektrikář potřebuji ke své práci něco co si nechá leccos líbit a předchozí aku vrtačka, která byla pouze o řadu nižší model mi vydržela 4 roky a moc jsem jí na stavbě a při montážích nešetřil.
    Používal jsem jí na vykružování děr do sádrokartonu, dřevěných desek a PVC i plechových rozvaděčů, vrtání hmožděnek, montáži svítidel a lištových rozvodů i různých dalších elektro věcí, utahování svorkovnic v rozvaděčích, demontáže různých zařízení, montáže nábytku a občas i jako kladivo na zatloukání hmožděnek.
    To co po 4 letech náročného provozu nevydrželo byla regulace a skřípající kluzná ložiska v motoru, takže jsem se rozhodl pro nákup vyššího modelu. Koupil jsem pouze samotnou novou vrtačku, protože mi po předchozí zůstal L-box kufr s nabíječkou a třemi akumulátory, které jsou kompatibilní a v dobrém stavu.
    Hlavní výhody pro mě jsou 13 mm sklíčidlo, výkonnější a tišší motor, dobrá ergonomie, přijatelná hmotnost na celodenní práci, menší délka oproti předchozímu modelu, která se hodí v hůře přístupných místech a to, že se nová aku vejde do otvoru po původní, protože mají podobné rozměry
    Jsou i lepší aku vrtačky s celokovovými převodovkami, které si toho nechají líbit i více a měl jsem možnost vyzkoušet jednu od AEG, která tyto vlastnosti měla a kterou bych také doporučil, ale spíše do průmyslu nebo dílny pro svojí vyšší hmotnost. Tato je pro moje kolikrát celodenní použití zatím ta nejlepší volba, když vezmu v úvahu její cenu a kvalitu provedení.

Typ
Max. průměr vrtání do oceli
13 mm

Bosch GSB 18 V-EC Professional Aku kombinovaný šroubovák (bez aku) - 06019E9100

Polohování:

Spolehlivý univerzál – s maximální silou.

Výhoda pro uživatele:

Dlouhá životnost a kvalita díky celokovovému sklíčidlu a bezkartáčovému motoru EC.

Inovativní funkce jako přesná spojka a řízení zpětného odrazu.

Další výhody:

Integrovaná funkce vrtání s příklepem pro vrtání do zdiva až 13 mm.

Kompaktní konstrukce: velmi krátká hlava (pouze 184 mm) pro perfektní manipulaci.

Inovativní akumulátory CoolPack zabezpečují optimální vyzařování tepla, a prodlužují tak životnost až o 100 % (srovn. lithium-iontové akumulátory bez CoolPack).

Elektronická ochrana článků Bosch (ECP): Chrání akumulátor před přetížením, přehřátím a hlubokým vybitím.

Elektronická ochrana motoru (EMP) chrání motor proti přetížení a je zárukou dlouhé životnosti.   13mm sklíčidlo Auto-Lock.

Integrované diodové světlo s funkcí pozvolného zhasínání pro osvětlení pracovního prostoru i na tmavých místech.

Vyměnitelné barevné spony pro jednoduché označení a snadné rozpoznání nářadí.

Namontovatelný držák bitů pro jednoduché přemisťování a uložení bitů u nářadí.

Praktická spona na opasek pro pohodlné zavěšení nářadí na pásek nebo na žebřík.

Brzda motoru pro přesnou práci při sériovém šroubování.

Technické údaje:

Max. krouticí moment (tuhý/měkký šroubový spoj): 60 / 31 Nm

Volnoběžné otáčky (1. stupeň/2. stupeň): 0 – 600 / 0 – 1.900 ot/min

Frekvence příklepů, max.: 28.500 min–1

Upínací rozsah sklíčidla, min./max.: 1,5 / 13 mm

Závit vrtacího vřetena: 1/2"

Napětí akumulátoru: 18 v

Auto-Lock

Softgrip

Osvětlení

Obsah balení:

Aku kombinovaný šroubovák Bosch GSB 18 V-EC Professional - bez baterie   1/2 vložka pro L-BOXX, nářadí a nabíječka 1 600 A00 2WA, 1 600 A00 2WC   1× spona na opasek, 1× držák bitu, 4× barevná spona

Akumulátor a nabíječka nejsou součástí dodávky

Karton L-BOXX-ready

Samostatná verze

• , zakoupeno v CCB Stores

Dlouhodobě dobrá zkušenost s touto značkou.

• Kompaktibilní s předchozím typem
  • , zakoupeno v Torriacars