Einhell TE-CD 12 Li 4513602

Ergonomický kompaktní design

Standardní příslušenství 1h rychlonabíječka

Technická data

• Typ baterie: Li-Ion
  • Napájecí napětí: cca. 12 V d. c.
  • Kapacita baterie: 1300 mAh

• Rychle nabijeni a cely power management
    • Zatim nevim, zatim obavy z jen 12V

• Kvalita

Doporučuji.

• za málo peněz hodně muziky
  • , zakoupeno v Elektro Spáčil

• Dobrý výrobek za přijatelnou cenu

• nízká hmotnost, malé rozměry, plynulá regulace otáček
    • osvětlení nelze zapnout namáčknutím aniž by se vrtačka točila, rozviklaná hlava - vrták/bit se tedy netočí v bodě ale opisuje elipsu, vibrace

Vrtačku jsem si kromě parametrů vybral hlavně kvůli dvěma bateriím a integrovanému led osvětlení. Osvětlení ale bohužel nelze spustit bez toho, aby se zároveň neroztočila vrtačka. V mém případě je to velké mínus, protože osvětlení nejčastěji používám na kontrolu orientace vrutu a správné nasazení bitu, což při roztočené vrtačce jaksi nejde...
    Další velké mínus je rozviklané sklíčidlo, respektive hlavička vrtačky. Při zavrtávání vrutu je to bohužel znát - excentricita bitu/vrtáku výrazně komplikuje práci a pohyb se přenáší i do ruky.
    Další mínus je podle mě celkem velká hlasitost a relativně silné vibrace, které vrtačka přenáší do ruky.

Vrtačka má poměrně tlustou rukojeť, což mě osobně nevadí, ale pro lidi s menší rukou je nevhodná.

Jako plus zmiňuji velmi dobře regulovatelné otáčky a slušné dílenské zpracování.

Celkově bych řekl, že vrtačka je vhodná opravdu jen pro občasné zavrtání/zašroubování vrutu pro zavěšení obrazu. Na vícehodinovou práci (i občasnou) se nehodí.

S jinými vrtačkami stejné cenové kategorie bohužel nemám porovnání, ale s touto vrtačkou spokojený nejsem.

Při výběru lepšího přístroje jsem v obchodě zkoušel o něco dražší modely: Bosch GSR 10,8 2-Li, Bosch GSR 120 Li a Metabo Powermaxx BS.

Bosch GSR 120 Li má podobně rozviklané sklíčidlo a přenáší podobné vibrace jako recenzovaná Einhell. Boschka navíc neměla zdaleka tak plynulou regulaci otáček, takže v tomto případě bych určitě volil o cca 1000 Kč levnější Einhell.

Bosch GSR 10,8 2-Li má sice podstatně vycentrovanější sklíčidlo, nepřenáší vibrace a otáčky jsou krásně plynulé, ale zapnutí osvětlení bez roztočené vrtačky vyžaduje velmi citlivý prst. Nicméně dle mého se vyplatí připlatit a koupit si raději tuto Boschku než Einhell.

V mém případě to vyhrála Metabo která při krátkém vyzkoušení měla skvělé sklíčidlo, plynulou regulaci otáček, žádné vibrace a správně fungující osvětlení. Zatím je pouze objednaná, tak snad mě nezklame a nebudu 1000 Kč navíc litovat.

• , zakoupeno v Obchody24.cz

dobrá hobby vrtačka

• , zakoupeno v iZelezarstvi

• super vrtačka

dobrá koupě,Einhell mám většinu nářadí.

• vzhled
    • materiál
    • výkon
    • doba nabíjeni
    • baterie li-on
    • světlo
    • váha
    • kufr

Hledal jsem něco v poměru cena výkon , stroj používám již delší dobu a používám ho jako profi nářadí. Při montážích je na něj více než spolehnutí. Rychlé nabíjení , výměna baterie, okamžitá odezva na sílu motoru a převodovky je suprová. Za sebe doporučuji.