Makita 6271DWPE

25 mm
Max. průměr vrtání do oceli
10 mm

• , zakoupeno v simek.eu

• jsem nad miru spokojen, mrzi mne ze uz drive jsem takhle neudelal misto nakupu lacinejsich Accuschrauber, coz byly vyhozene penize

Potreboval novy jelikoz stary vypovedel sluzbu

• dvě baterie
    • kufr
    • kvalita provedení
    • nevím, snad jen prasklý kufr po náročnějším zacházení

nezmar, baterky vydrží ikdyž nejsou plně vybité, už druhá v domácnosti a funguje za každého počasí, silná, zvládne toho hodně, kvalita provedení je velká - dobré plasty i sklíčidlo, rychle nabité baterie

• , zakoupeno v NářadíProVás

• Perfektní nástroj. Spolehlivý a dostatečně výkoný i na vrtání. Akumulátor je dost výkonný na to, aby při běžném používání (myšleno šroubování jednoho šroubu za druhým) vydržel dost dloho na to, aby se zatím stihl nabít druhý akumulátor. Takže pazu si musíte určoat sami, akuvrtačka vám práci nezastaví ;-) Co se ergonometrie týče, opět bez chyb.
    • Máme v rodině už tři a ještě jsme žádnou chybu nezjistili.

V současnosti už Makita dělá nový typ, se kterým nemám zkušenosti, ale tenhle se ještě dá sehnat a mohu jej jen doporučit. Podle mne, perfektní nástroj.

Typ

Rozsah sklíčidla 0,8 - 10 mm
Volnoběžné otáčky 0-350 / 0-1200 /min
Vrtací výkon - dřevo 25 mm
Vrtací výkon - ocel 10 mm

• Nový šroubovák s kompaktním designem, dobře vyvážený

• Dvourychlostní planetová převodovka chráněná proti prachu s kovovými
ozubenými koly
• Možnost nastavení kroutícího momentu v 16stupních
• Dvě rychlosti pro vrtání
• Pryží oplášťovaná protiskluzová rukojeť
• Elektronika a motorová brzda pro přesné šroubování
• S rychloupínacím sklíčidlem

• Vzhedem k ceně velmi solidní výkon
    • poněkud horší akumulátory

přesto výhodná koupě

• Mám ji dva roky a stále funguje, dobrý pomocník
    • Rychle se nabije. Ale i vybije
    • Baterka vybitá po zašroubování dvaceti větších šroubů
    • Nabitá baterka pár dní v kufříku se dost vybije takže takřka nepoužitelná bez nabití
    • Nemá na sobě držák na bit
    • Ta moje lehce hází

Čekal bych lepší baterky, ale jak říkám stále maká (doma) když často nabíjíte

• Mám už 5 let
    • Dostala za uši a zatím funguje, je jednou servisovaná, sem tam spadne z štaflí...
    • Baterka má dobrou životnost, ale musí se vždy vybít před dobíjením
    • Rychlost nabíjení baterie je blesková asi 15 min
    • Na domácí práce plně dostačující, má rezervu
    • Jednou měnil motor
    • Baterky nejsou Li-ion
    • S časem brzda povolí a proto je třeba nastavit větší sílu utažení
    • Občas smrdí motor, I ten novej, to se mi nelíbí

Dobrý stroj za dobré peníze, ale tak před 5 lety, teď už je konkurence i v rámci Makity dost slušná, takže bych se poohlédl po Li-ion verzi co má větší voltáž a krouťák.

• Za ty peníze není špatná.
    • Jako první odejdou baterky cca 1 rok.
    • Další odejde převodovka: cca 10 000 šroubů
    • Nakonec odejde motor: cca 18 000škoubů

Měl jsem 2 ks jedna je již v koši druhá doslouží a půjde. Je to hobby vrtačka. u obou odchází to stejné. Na konci planetové převodovky jsou poslední převody plastové a ty se ojedou.

• , zakoupeno v simek.eu

• kufr
    • kvalita provedení
    • nevím, snad jen prasklý kufr po náročnějším zacházení

• , zakoupeno v NářadíProVás

• Máme v rodině už tři a ještě jsme žádnou chybu nezjistili.

• , zakoupeno v Torriacars

• tento výrobek jsem koupil již po druhé,velmi dobrý

• , zakoupeno v Torriacars

• super do ruky rychle upinani
    • trošku těžší než jsem čekal

• , zakoupeno v schipro.cz

• Jsme 2 elektrikáři, vrtáme pouze PVC a UH Lišty, plechy max.
    • síla 2mm spíše 0,8mm, ale i stupňovitým vrtákem 32mm.
    • Máme 6271 cca 5 let starou. Trochu mechanicky chrčí,
    • potřebuje asi vyčistit omrknem.Aku 2x původní!!!1x repas
    • NiCd 2000mAh cca 3 roky a drží.
    • Ne

Stará začla mechanicky chrčet - asi chce vyčistit a omrk uhlíky a kolektor kotvy. Jak píšu výše 2x Aku 1300mAh
    jsou od samého začátku 5 let, proto potřebují hlavně v chladnějším období dobíjet ,ale za krátkou dobu jsou jakoby nabité. Není čemu se divit!
    Proto kuk na www a - SCHIPRO nabízí se 2 aku a stejnými
    tento typ za takovou cenu? Ihned objednávka a SUPER.

Za jejich cenu fakt dobrý! (i když made in China).Ale co není!