RYOBI 5133001929 RCD 18022 L

vrtačky
Napětí
18 V

• Dvojice akumulátorů v sadě umožňuje střídavé nabíjení během práce
    • Velmi vysoký krouticí moment 50 Nm, umožňuje vrtat nebo vykružovat velké průměry děr
    • Přisvícení - LED zdroj světla na akumulátoru
    • Dobrý tvar a použití pryžového povlaku na částech rukojeti, příjemně se drží, neklouže
    • Sklíčidlo až do průměru 13 mm, lze upnout i tlusté vrtáky nebo zvláštní nástroje
    • Třípolohový ergonomický přepínač směru otáčení dovoluje ve střední poloze uzamknout spoušť vrtačky, může posloužit jako ochrana před nežádoucím zapnutím
    • Magnetická ploška na horní straně akumulátoru se využije jako praktický držák bitů nebo vrutů, šroubů apod.
    • Dvourychlostní převodovka je vhodná jak pro pomalé utahování tak i pro vrtání
    • Dobře odstupňované řízení otáček stiskem spouště, na začátku jemné, na konci strmé. Lze docílit i zcela pomalé otáčení sklíčidla s nástrojem
    • Snadné beznástrojové upínání do sklíčidla funguje spolehlivě
    • Do brašny se k vrtačce, nabíječce a dvěma akumulátorům vejde i extra zakoupená sada bitů, ohebný článkový prodlužovací nástavec, pár vrtáků
    • Tlačítkem aktivovaný indikátor stavu náboje v akumulátoru se čtyřmi zelenými LED ukáže, kolik toho v baterii ještě zbývá
    • Vodována na horní straně má velmi viskózní náplň, reaguje pomalu na změnu polohy, prakticky nepoužitelná. Trvá desítky sekund, než bublina "doleze" do konečné polohy

Hlavní použití u mne je šroubování a utahování. Proto jsem před velkou akcí váhal, jestli nekoupit elektrický šroubovák, který je lehčí, ale nedá se s ním vrtat.
    Nakonec zvítězila vrtačka, ta umí i šroubovat a hlavně má velkou rezervu otáčivého momentu a možnost vyšších otáček. Rozhodnutí se později ukázalo správné. Začal jsem výběr od levných typů a udělal jsem si průzkum i v hobbymarketech. Vyřazovací metodou jsem z desítek značek a typů postupně vyloučil ty s NiMh akumulátory (kvůli jejich špatným vlastnostem, pomalému nabíjení atd.) a značky, které nemají snadno dostupné náhradní akumulátory (akumulátor je to první, co po skončení záruky odejde). Nutnou podmínkou byly i dobré uživatelské recenze. Poněkud horší ohodnocení u mne měly také sady s nízkým napětím akumulátoru (14 V a méně - pro nedostatečný výkon a brzké "unavení se" vlivem přetěžování zdroje) a s nízká kapacita akumulátoru (pod 0,9 Ah). Sady s jedním akumulátorem po dokoupení druhého vycházely velmi draho (potřebuji dva aku na střídání).
    Ze zdánlivě nepřeberného množství najednou nezůstalo téměř nic, co by splnilo mé požadavky, jen drahá vrtačka Ryobi. Sama o sobě "holá" je levná, ale jen bez akumulátorů a nabíječky. Její výborné parametry i recenze mě nakonec přesvědčily vzít ji přece jen v úvahu. Pochopil jsem, že koupit komponenty jednotlivě znamená zaplatit dvojnásobnou cenu, tak jsem hledal celou sadu se dvěma akumulátory, nabíječkou a brašnou. Podařilo se a užitná hodnota předčila očekávání.

Poznámky k použití:
    Při nastavení momentu se musím hodně krotit a nastavovat nejnižší čísla, jinak utahovaný vrut zmizí pod povrchem dřeva nebo se "probojuje" do sousední místnosti. Při přidání otáček a méně pečlivém vedení vykružováku se začne pálit dřevo - to svědčí o výkonu vrtačky. Vykružování děr do dřevotřísek pro trubky se daří i pro průměr nástroje 120 mm.
    Vrtačka je větší než běžný malý akumulátorový šroubovák a nevejde se všude. Ale do nepřístupných míst a "za roh" jsem se nakonec vždy dobře dostal buď s pružinovým nebo článkovým nástavcem, které nejsou v sadě, ale dají se za pár korun dokoupit.

• , zakoupeno v SMnářadí

I když není určena k profi používání je tato aku vrtačka již šestá kterou jsem za poslední dva roky do firmy koupil. Pracuje se s nimi denně a doposud žádná neměla poruchu. I baterky kapacitně vcelku drží. Tyto vrtačky postupně u nás nahrazují konkurenční, jednou tak drahé stroje.

• kvalitní převodovka která vydrží a celkově perfektní zpracování
    • v balení 2x akumulátor + nabíječka + přepravní kufříko-taška
    • u akumulátoru se ani po 3 měsících (nepoužívání) neprojevuje samovybíjecí efekt
    • akumulátor má LED indikaci ve 4 stupních vybití (po zmáčknutí tlačítka)
    • nabíječka s indikací nabití stupeň 1-5
    • velký krouticí (utahovací) moment 50Nm ...fakt to má sílu
    • ..pokud ho dáte na max. tak pozor na vykloubené zápěstí při utahování velkých vrutů do hmoždinek :))
    • příjemný a neklouzající úchop
    • sklíčidlo do průměru 13mm
    • 2. rychlosti otáček: 440/1600 ...chod na obě strany
    • decentní LED přisvícení který vám nevypálí oko a zároveň nesežere baterku ;)

Za 3700,- i s dopravou perfektní stroj bez výhrad !!!
    Na jedno nabití tenhle vrtačko-šroubovák smontoval jídelní i PC stůl s kontejnerem, TV skříňku, TV držák (vrtání do litého betonu), postel s fochy a šuplíky včetně nočních stolků.
    Neměnil bych ...pro Hobby a poloprofi použití naprostá špička

Typ
vrtačky
Napětí
18 V

RYOBI RCD 18022 L aku šroubovák.

• 18 V systém ONE plus - jedna baterie a až 40 druhů nářadí
• Držák bitů v těle vrtačky
• Skvělá funkce - LED osvětlení pracovní plochy
• Dvě rychlosti
• Vodováha v horní části vrtačky
• Magnetická odkládací plocha na vruty
• Součástí dvě baterie 1,5 Ah Li-lon a rychlonabíječka
• Variabilní nastavení rychlosti, pravý/levý chod a brzda motoru

Parametry:

Počet rychlostí: 2

Stupně utahovacího momentu: 24

Max. utahovací moment: 45 Nm

Velikost sklíčidla: 13 mm

Počet otáček naprázdno bez zatížení: 0 - 440 ot./min. 1. rychlost / 0 - 1 600 ot./min. 2. rychlost

Výkonové kapacity vrtání: Dřevo 38 mm / Ocel 13 mm

Poznámky k použití:

• , zakoupeno v SMnářadí

• kvalitní převodovka která vydrží a celkově perfektní zpracování
    • v balení 2x akumulátor + nabíječka + přepravní kufříko-taška
    • akumulátor má LED indikaci ve 4 stupních vybití (po zmáčknutí tlačítka)
    • nabíječka s indikací nabití stupeň 1-5
    • velký krouticí (utahovací) moment 50Nm ...fakt to má sílu
    • příjemný a neklouzající úchop
    • sklíčidlo do průměru 13mm
    • 2. rychlosti otáček: 440/1600 ...chod na obě strany
    • decentní LED přisvícení který vám nevypálí oko a zároveň nesežere baterku ;)

Za 3700,- i s dopravou perfektní stroj bez výhrad !!!
    Neměnil bych ...pro Hobby a poloprofi použití naprostá špička

• , zakoupeno v Nářadí rychle

• Prvni ryobi one + jsem koupil pred 10 lety. Od te doby jen dokupuji...

• padne do ruky
    • výdrž
    • ze začátku jiskřil komutátor, ale po chvíli zajetí se to ustálilo a není už skoro vidět

super, doporučuji

• , zakoupeno v Nářadí rychle

• Splnila mé očekávání. Padne do ruky a je celkem lehká. Troufl bych si říct že je to poloprofi.

Doporučuji..

ještě jsem nepoužil

• Mohu doporučit
    • Zatím nic

Dobrý produkt a mohu jen doporučit

• , zakoupeno v ROMMAR s.r.o.

• výborný výrobek, přítel si jej nemůže vynachválit
    • dlouhá výdrž baterie
    • krátká doba nabíjení
    • splňuje vše, co se od něj požadovalo
    • o ničem nevím

Výrobek jsem vybrala na základě předchozích recenzí a myslím, že jsem dobře udělala. Byl to dárek k narozeninám pro mého přítele a ten je z výrobku nadšený.

• , zakoupeno v Nářadí rychle

• přepínač pravého a levého chodu má vůli. Nemé vliv na funkci, ale hned na první pohled mě to zarazilo a zklamalo